Międzynarodowa konferencja naukowa

„Józef Mackiewicz – odczytania współczesne. W 120. rocznicę urodzin”

Data: 17 listopada 2022 r.

Miejsce: Instytut Filologii Polskiej, Uniwersytet Wrocławski, pl. Nankiera 15 B, sala im. W. Nehringa (nr 22).

Początek obrad: godz. 9.00.

17 listopada 2022 r. odbędzie się w Instytucie Filologii Polskiej międzynarodowa, interdyscyplinarna konferencja naukowa poświęcona twórczości Józefa Mackiewicza.

Organizatorami sesji są: Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział Wrocław.

Gościem specjalnym konferencji będzie Pan Kazimierz Orłoś. Spotkanie poprowadzi prof. Marek Zybura, będzie miało miejsce w trakcie konferencji w czasie przewidzianym na dyskusję przed obiadem.

Sesja stanie się okazją do postawienia pytań dotyczących współczesnego odczytania twórczości Józefa Mackiewicza. Poruszane zagadnienia obejmować będą kwestie odnoszące się do recepcji jego twórczości w Polsce, Niemczech i na Litwie; zostanie przybliżony kontekst historyczny; pojawią się zagadnienia stylu pisarza.

W konferencji wezmą udział badacze z różnych ośrodków naukowych, polskich i zagranicznych; historycy, literaturoznawcy i językoznawcy.

Projekt "Zintegrowany Program Rozwoju Uniwersytetu Wrocławskiego 2018-2022" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego

Rzeczpospolita Polska

Return